Статті

Ринок праці-2021. Що цікавого підкинув локдаун у січні

Експерти компанії grc.ua дослідили ринок праці в січні 2021 року.

Як відомо, січень цього року виявився складним. Введений локдаун тимчасово паралізував роботу бізнесів і дестабілізував статки населення. Однак ринок праці в цей період не спав – роботодавці шукали фахівців, а пошукачі – роботу.

Яким був січень на ринку праці – в дослідженні grc.ua.

Затребувані галузі

Згідно з аналізом пропозицій про роботу, найбільше варіантів щодо працевлаштування в січні мали фахівці роздрібної торгівлі, менеджери по роботі з клієнтами, програмісти, розробники та фахівці банків. Принаймні саме для них розміщувалась найбільша кількість вакансій у цьому місяці на порталі grc.ua. Найбільше вакансій було розміщено в сфері «Продажі» (28% від загальної кількості вакансій на порталі grc.ua), трохи менше користувалася попитом сфера «IT, телеком» (20%), третє місце за кількістю резюме посіла сфера «Банки» (9%). Найменше у січні роботодавці шукали фахівців держслужби (0,2%), страхування (0,3%) та з видобутку сировини (0,7%).

Ринок праці-2021. Що цікавого підкинув локдаун у січні

Більше половини роботодавців (59%) готові платити від 11 200 грн. Вакансій із доходом у понад 138 000 грн розміщено на порталі grc.ua 0,2% від загальної кількості.

Пошукацькі настрої

Одразу варто зазначити, що в січні пошукачі були активнішими за роботодавців – кількість розміщених резюме перевищила вакансії у шість разів.

Найактивніше шукали роботу фахівці сфери «Продажі», «Початок кар’єри, студенти» та IT-шники.

Найменш активними у січні були спеціалісти профсфери «Страхування» (0,1% від загальної кількості розміщених резюме), «Інсталяція і сервіс» (0,2%), «Домашній персонал» (0,6%).

Ринок праці-2021. Що цікавого підкинув локдаун у січні

Досвід роботи

У січні майже половина роботодавців (48%) шукали спеціалістів із досвідом роботи – від 1 до 3 років, і лише 2% зазначили, що хотіли би взяти на роботу фахівців із 6-річним досвідом.

Водночас цікава ситуація з пошукачами. У більшості резюме (60%), розміщених на нашому порталі grc.ua, кандидати пишуть, що мають понад 6 років досвіду. А от досвід від 1 до 3 років має найменша кількість кандидатів – 11%.

Ринок праці-2021. Що цікавого підкинув локдаун у січні

При цьому 92% пошукачів розраховують на повний робочий графік. Майже всі роботодавці (96%) також шукають фахівців на повний робочий день.

У січні найактивнішими були пошукачі віком 30-40 років. Ця вікова категорія кандидатів розмістила 32% резюме від загальної кількості. Найменше резюме було розміщено від кандидатів віком від 60 років. Таких резюме було 2%.

Регіони

Найактивнішим за кількістю розміщених вакансій є місто Київ (56%). Друге і третє місця посідають Дніпропетровська та Харківська області (по 7%).

Щодо розміщених резюме ситуація схожа. У трійці – Київ (45%), Дніпропетровська та Харківська області (по 6%).

Експерти grc.ua прогнозують, що протягом першого кварталу 2021 року найзатребуванішими на ринку праці залишатимуться професії зі сфери продажу. Слід зазначити, що в аналогічний період 2020 року найзатребуванішими були фахівці сфери IT.

Вакансії дня

Коментарі